Paris Kuaför

HAKKIMIZDA

hakkimizda_02.jpg

TARİHÇE

Paris Kuaför 1957 yılında kurulmuştur. Kurucuları Hakkı KUTLUGÜN ve Hayati PİRLEPE`dir. 60’ların ortalarında Avrupa'nın en büyük bay ve bayan kuaför salonu olan, erkek ve kadın kuaförlerinin birlikte olduğu büyük Paris Kuaför açılmıştır. Açıldığı tarihten itibaren her dönem; Paris Kuaför'ün müşteri profili, politika ve sanat dünyası yanısıra çok seçkin isimlerden olmuştur.

Paris Kuaför, 1991 yılından itibaren konseptini çok şubeli salonlar üzerine yoğunlaştırmıştır.

Paris Kuaför L’oreal işbirliği ile 90’lı yılların başlarından itibaren her yıl saç makyaj koleksiyonumuzu, kendi yaratım ekibimiz planlar, üretir, çekimlerini ve tanıtımını yapar, medya ya ve ekiplerine aktarır ve uygular. Çalışanlarda sanatsal başarı ve eğitimlerini öncelikte tutar. Ekiplerini kendi bünyesinde yetiştirir. Ayrıca sektöre birçok başarılı isimleri katan markamız bu sektördeki haklı öncülüğünü kanıtlamıştır.

Paris Kuaför'ün felsefesi kurulduğundan beri tüm dünya kuaför ve modacıları ile birlikte çalışıp dünya modasındaki yenilikleri Türkiye'ye kazandırmak için devamlı teknik, idari ve mesleki gelişimleri kadrolarına aşılamasıdır.

TARİHÇE
TARİHÇE

55.yılını doldurmuş markamızın vazgeçmediği ilkelerimiz;

  • Sürekli müşteri memnuniyeti,
  • Çalışan sadakati ile birlikte müşteri sadakati,
  • Kaliteli hizmet anlayışı,
  • Eğitimli çalışma arkadaşları,
  • Dürüst iletişim,
  • Yeniliklerde öncü olmak,
  • Sektör ile ilgili tüm dallarda yeni ürünlere sahip olmak,
  • Dünya modasını koleksiyonlar ile müşteri ve ekiplerimize taşımak ve tanıtmak.

TARİHÇE

HAKKI KUTLUGÜN

Hakkı Kutlugün 1943 Artvin - Arhavi doğumlu, Arhavi’nin tek berberi olan Şevket KUTLUGÜN`ün oğludur. İlkokulu Arhavi`de bitirdikten sonra baba mesleğine merak sarıp babasının onu çok okutmak istemesine rağmen, " ben bu işi buralarda değil büyük şehirde yapacağım " deyip ortaokul dönemlerinde Ankara’ya gelmiş, babasının dayı yanına yollamasına rağmen bunu gurur meselesi yapıp kendi başının çaresine bakmış ama bu pekte öyle kolay olmamıştır. Epeyce zor bir dönemden sonra 1955`de Fransa'da yüksek tahsil ve kuaförlük eğitimi alan Hayati PİRLEPE tarafından açılan kuaför dükkanında çalışmaya başlamıştır. Çok kısa sürede arkadaşlarından daha farklı çalışması ile dikkatleri üzerine çekmiş, henüz askere gitmeden eleman olarak çalışmaya başladığı bu küçük kuaför salonunun bir sene kadar kısa bir sürede ortağı olmayı başarmıştır. Paris Kuaför`de, Hakkı KUTLUGÜN artık patron olarak aldığı kararlı, çalışkan, atak yapısı sayesinde genişleyen müşteri yapısınıda değiştirmiştir. Kuaför dükkanını 1957 sonunda o zaman geniş, başarılı ve farklı bir müessese olmaya sürüklemiş, 3 sene sonra yine Kızılay`da Avrupa'nın ve Ortadoğu'nun en büyük bay ve bayan kuaför salonunu açmıştır. İlk defa Türkiye de erkekler için de berber değil bayan kuaför salonu ile birlikte kuaför salonu açmıştır.

1963'de İstanbul Harbiye Ordu Evi’nde kuaför olarak yaptığı askerlik hizmetinden hemen sonra 1964'te ilk şubesini İstabul Cadde Bostan'da açtı. 1966 Ağustos'ta, İlknur Hanımla olan evliğinden Eda ve Hakan adında iki çocuğu dünyaya geldi.

Kuaför salonu; çok farklı hizmet veren ve müşteri portföyü olarak o dönemin ileri gelenleri, Adnan MENDERES, Nazmiye DEMİREL, Zeki MÜREN, Fatma GİRİK, Müzeyen SENAR, Muazez ABACI ve sayılamayacak kadar çok film ve sinema yildızının tercih ettiği bir salon oldu. Tansu ÇİLLER, Berna YILMAZ, Semra ve Turgut ÖZAL çifti gibi, Başbakan eşleri ve bürokratların vazgeçmediği bir mekan haline geldi.

Paris Kuaför, kuaförlük mesleğine getirdiği yeniliklerle ilkler ve ilkeler ile Türkiye'deki tüm kuaförlere örnek olmuştur. Yüzlerce kişiye meslek öğretmiş ve çok başarılı isimlerinde yetişmesini sağlamıştır. 1991`de oğlum dediği damadı Necdet ve oğlu Hakan ve kızı Eda`nın ortaklıkları ile çok şubeli salonlar haline geçilmiştir. Kişi olmaktan kurum olma yönüne gidilmiştir. Birlikte yaklaşık 11-12 kadar şube açılmıştır.

Hakkı KUTLUGÜN dünyanın en büyük moda kulübü olan Haute Coiffure Française'in 2000-2007 yıllarında başkanlığını yapmıştır.

Eğlenmeyi ve dostları ile birlikte olmayı, onları ağırlamayı, ikramı, paylaşmayı seven, çok sosyal ve çevresinde hep aranan sevilen özel insan, sevgiyi bedenine sığdıramayan, mutlaka bildiklerini aktarmak için bir kanal yaratarak iletişim kuran ve paylaşan müstesna insan...

Özel kişiliğinin yanı sıra sanatkar ruhunun da etkisiyle belki doğa ile kucaklaşmak ona inanılmaz mutluluk verirdi.

Karadenizli olmasındandır belki, tüfeklere olan düşkünlüğü, avcılığa olan merakını ne kadar mühim olduğunu çok yakınları bilirler, onu anlatmanın ne kadar güç olduğunu ancak onu çok iyi tanıyanlar bilir o gerçekten çok özel ve dünyanın en iyi babasıdır onu çok seviyor, gurur duyuyor ve layık olmaya çalışıyor çok özlüyoruz.

HAKKI KUTLUGÜN

HAKKI KUTLUGÜN
 
#
Tamam