Paris Kuaför

FIRSATLAR

tarihce_bnr.jpg

​Balyaj ve Röfle Arasındaki Farkı Biliyor Musun?

Balyaj röfle arasındaki fark hep kafamızı karıştırmıştır. Çevremizden de duyduğumuza göre kuaför terimleri arasında röfle ve balyajı birbirine karıştıran yalnız biz değiliz! Sen de dergilerde gördüğün röfle ve balyaj modelleri arasında gidip geliyorsan bu haber tam sana göre!

Saçlarında istediğin görünüm balyaj mı yoksa röfle mi? Balyaj röfle farkı nedir? Her iki renklendirme işlemini de öğren ve kararını ver! :)

​Balyaj ve röfle arasındaki farkı biliyor musun?

Balyaj, doğal saç renginin korunduğu bir işlemdir. Daha çok saç boylarına ve saç uçlarına uygulanan renk açma tekniğidir. Farklı yoğunluklarda uygulanabilen balyaj modelleri, saçlarını olduğundan daha ışıltılı ve parlak gösterecektir. Sen de yepyeni mevsimde stilinde bir değişiklik yapmak istiyorsan balyaj modellerine bir şans verebilirsin. Balyaj saç yaptırdıktan sonra pişman olacağını hiç sanmıyoruz! :)

Röfle nedir?

Esmerler için röfle, sarı saça giden en kestirme yollardan biridir diyebiliriz. Ancak tabii ki saçlarının ne kadar açılması gerektiğini kuaförüne danışmalısın. Saçlarını boyattıktan sonra ise röfleli saç modelleri seni bekler!

Balyaj ve röfle arasındaki fark nedir?

Balyaj ve röfle arasındaki en önemli fark renklendirme tekniğidir. Balyaj tekniğinde renklendirme işlemi, daha çok saçların ortalarından başlanır ve uçlarına doğru yoğunlaşır. Röfle tekniğinde ise, saçlar dipten itibaren çok ince tutamlara ayrılır ve renklendirme işlemi 1 ila 6 ton arasında dipten başlayarak uçlara doğru devam eder.

 
#
Tamam